Siti prejak za Liverpul, pobeda Totenhema

Ishod utakmice je mogao biti sasvim drukčiji da je Stjuart Dauning iskoristio stopostotnu situaciju u 8. minutu, ali je Džo Hart odbranio njegov udarac. Ispostavilo se da je to bila i jedina prilika za Liverpul na utakmici.

Serhio Aguero je u 10. minutu dao gol (14 u ovoj sezoni) sa više od 20 metara. Golman gostiju Pepe Reina nije baš najbolje reagovao, lopta mu je prošla ispod tela i završila u mreži. .

Nakon kornera sa leve strane u 33. minutu, Jaja Ture je nadvisio Dzonsona i zakucao loptu u mrežu.

Tračak nade za goste ukazao se u 73. minutu, kada ja Geret Beri zbog prekršaja nad Aguerom dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. No samo dva minuta kasnije zbog prekršaja Škrtela nad Jaja Tureom koji je pobegao obrani gostiju dosuđen je penal za domaće. Džejms Milner je bio siguran sa jedanaest metara.

Fudbaleri Totenhema zadržali su korak sa vodećem dvojcem, posle teško izvojevane pobede nad Vest Bromvič Albionom. Pobedu je doneo Džermejn Defo pogotkom iz okreta u jednoj gužvi sa 7-8 metara.