Dalas pobedio Boston, poraz Majamija

Dalas ima učinak od šest pobeda i pet poraza posle gostovanja u Bostonu u noći između srede i četvrtka.

Maveriksima je ovo bila treća uzastopna utakmica bez plejmejkera Džejsona Kida, koji ima povređena leđa. Dalas je meč završio I bez trenera Rika Karlajla, koji je isključen početkom treće četvrtine zbog dve tehničke greške.

Tim iz Teksasa je, međutim, posle toga napravio seriju od 24:6, kojom je stekao dvocifreno vođstvo i zadržao ga do kraja meča.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je veteran Džejson Teri sa 18 poena, dok je Dirk Novicki postigao 16.

Boston je predvodio Rejžon Rondo sa 24 poena i sedam asistencija, dok je Kevin Garnet utakmicu završio sa 16 poena i 10 skokova.

Los Anđeles Klipersi su kod kuće pobedili posle produžetka prošlogodišnjeg finalistu Majami sa 95:89.

Preporođene Kliperse, koji su se ove sezone silno pojačali, predvodio je Kris Pol sa 27 poena, dok je Blejk Grifin završio utakmicu sa 20 poena i 12 skokova, a Keron Batler je postigao takođe 20 poena. Najefikasniji u Majamiju bio je Lebron Džejms sa 23 poena.

Klipersi sada imaju učinak od pet pobeda i tri poraza, a Majami ima osam trijumfa, uz takođe tri izgubljene utakmice.

Los Anđeles Lejkersi su u gostima posle produžetka pobedili Jutu sa 90:87, predvođeni Kobijem Brajantom, koji je postigao 40 poena u drugoj uzastopnoj utakmici. Ovo je timu iz Kalifornije bila prva pobeda u gostima ove sezone, a "Džezerima" prvi poraz kod kuće.

Pored Brajanta, čovek odluke bio je Pau Gasol, koji je u produžetku postigao trojku za vođstvo Lejkersa od 86:85, posle koga je tim zadržao prednost do kraja meča. Španski reprezentativac završio je utakmicu sa 14 poena i 11 skokova.

Indijana je kod kuće pobedila Atlantu sa 96:84 i tako ostvarila sedmu pobedu u sezoni, koliko ima i poraženi tim, ali sa četiri izgubljena meča. Nekadašnji srpski reprezentativac Vladimir Radmanović počeo je meč u startnoj postavi, a završio ga je sa tri poena i tri skoka, uz šut iz igre 1/7 za 27 minuta provedenih u igri.