Pobede Junajteda i Čelsija, gol Skolsa

Pol Skols je svoj gol dao u poslednjem minutu prvog poluvremena, a ovo je prva utakmica na kojoj je bio starter od povratka iz penzije. On se vratio fudbalu prošle nedelje posle šest meseci u penziji, kada je sa klupe ušao u igru protiv gradskog rivala Sitija u FA kupu.

Rezultat je na 2:0 povećao Dani Velbek u 74, a treći gol postigao je Majkl Kerik u 83. minutu.

Mančester je mogao da povede u 22. minutu, ali je Vejn Runi promašio penal.

Junajted se ponovo izjednačio na vodećem mestu Premijer lige sa Sitijem i ekipe imaju po 48 bodova.

Blekburn je kod kuće slavio protiv Boltona 3:1, iako je od 22. Minuta igrao sa igračem manje pošto je napadač Jakubu Ajegbeni dobio direktan crveni karton.

Domaći su poveli u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena golom norveškog reprezentativca Mortena Gamsta Pedersena. Na 2:0 povećao je Dejvid Dan na početku nastavka, a potom su gosti smanjili na 2:1 preko Demijena Dafa.

Konačnih 3:1 za Blekburn postavio je Manuel Formika u 79. minutu meča u kome je reprezentativac Srbije Radosav Petrović zamenjen u 30. minutu.

Fudbaleri Totenhema odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 sa Vulverhemptonom.

Gosti su poveli golom Stivena Flečera u 22. minutu, a Totenhem je izjednačio u 51. golom hrvatskog reprezentativca Luke Modrića.

Reprezentativac Srbije Nenad Milijaš igrao je od 81. minuta kada je zamenio Dejvida Edvardsa.

Čelsi je na svom terenu pobedio Sanderlend sa 1:0 golom Frenka Lamparda u 13. minutu, a Liverpul je kod kuće odigrao bez golova sa Stoukom.

Aston Vila je u Birmingemu remizirala 1:1 sa Evertonom, a domaći su poveli preko Darena Benta u 56. minutu. Izjednačenje Evertonu doneo je Viktor Aničebe u 69.

Norič je slavio u gostima Vest Bromvič Albionu sa 2:1. Golove za "kanarince" postigli su Endrju Surman u 43. i Stiv Morison u 79, a strelac za domaćina bio je Šejn Long u 68. minutu iz penala.