Radnički deklasirao Partizan

U prepunoj hali "Jezero" domaći su odigrali savršen meč naspram gostiju iz Beograda koji su u finišu derbi utakmice izbegli najubedljiviji poraz ove sezone u Jadranskoj ligi.

Najefikasniji košarkaš Radničkog bio je plajmejker Miljan Pavković sa postignutih 23 poena (8-11 iz igre, 4ast), Dejvid Sajmon je ubacio 18 (8-12 iz igre) i 8 skokova , a Stiven Marković 17(7-10 iz igre, 7ast).

Crno-bele su predvodili Miroslav Raduljica sa 18 poena (6-8 iz igre) i 6 skokova i Vladimir Lučić koji je takođe dao 18 poena (5-8 iz igre, 3ast).

"Jako teška utakmica, za koju praktično nismo imali vremena da se spremimo niti da se na pravi način odmorimo od putovanja iz Slovenije, ali takav je bio raspored. Dodatno je i nedostatak plejmejkera učinio da tri četvrtine se držimo dobro, međutim u četvrtoj četvrtini i ostanemo bez daha i pre svega popustimo konce u odbrani i dopustimo njima mnogo lakih šuteva za tri poena koje su oni iskoristili
" rekao je trener Partizana Vlade Jovanović.

Radnički - Partizan 92:80 (23:24, 28:20 15:17, 26:19)

Radnički: Pavković 23 (2sk, 4as, 3 uk.l), Sinovec 8, Milosavljević, Sajmon 18 (8sk), Marković 17 (7as), Gadeforš 3, Bratić 11, Vuksanović, Skot 12, Mijatović, Stojačić, Bakić, Marjanović.

Partizan: Kecman 7 (6sk), Raduljica 18 (6sk), Jaramaz, Lučić 18, Milosavljević 15, Katić, Bešović, Božić 5, Čakarević 2, Mačvan 13, Anđušić 2, Bertans.

Radnički je zabeležio osmu pobedu, dok je ovo Partizanu peti poraz u Jadranskoj ligi.