Orlovi srušili i Dansku

Srbija sada ima dve pobede, pošto je u prvom kolu pobedila Poljsku. Domaćin šampionata u četvrtak od 20.15 igra protiv Slovačke.

Jedan od junaka meča ponovo je bio golman Darko Stanić, koji je imao 17 odbrana, od čega dva sedmerca.

Momir Ilić postigao je osam golova za Srbiju, dok su po četiri gola za Dance postigli Mikel Hansen i Lars Kristijansen.

POGLEDAJ VIDEO: Srbija - Danska 24:22

Srbija je prvi put povela u četvrtom minutu sa 1:0, a onda ponovo tek u 39, kada je bilo 16:15.

Oba rivala odigrala su odličnu, tvrdu utakmicu sa mnogo zanimljivih detalja, među kojima je i gol golmana Danske Landina Jakobsena.

Srbija je prva povela, ali je Danska brzo preokrenula i pogađala i stekla je tri gola prednost, koje je držala skoro do kraja poluvremena, ali je Srbija pet sekundi pre kraja prvog poluvremena postigla gol za 10:12.

Imali su "orlovi" dve šanse da izjednače u prvom poluvremenu, ali su propustili odlične prilike iz kontranapada.

Srbija je u 35. minutu ostala bez Nenada Vučkovića, koji se povredio i, prema prvim informacijama, propustiće ostatak prvenstva. Njega su dobro zamenili Žarko Šešum i Dalibor Čutira.

U drugom poluvremenu se razigrao i Marko Vujin, koji je u drugih 30 minuta postigao pet golova. On je i doneo izjednačenje na 14:14 u drugom poluvremenu.

Danci su se vratili u vođstvo, ali je Srbija ubrzo ponovo povela, golom Alema Toskića. Posle toga igralo se "gol za gol", a Srbija je konačno u 50. minutu došla do dva gola prednosti, kada je Ilić dodao Ivanu Nikčeviću za 21:19.

Danci su smanjili preko Hansena na 21:20, a Ilić je vratio prednost na 22:20.

Kristijansen je postigao gol iz sedmerca, a onda je skandinavska ekipa uspela da iskoristi igrača više za izjednačenje na 22:22. To je bio poslednji gol Danske na meču.

Marko Vujin je ponovo doveo Srbiju u vođstvo, a onda je sjajni Stanić spasao gol svog tima. U napetoj završnici Čutura je postigao još jedan gol, a Stanić je odbranio udarac Hansena za konačnih 24:22.

Srbiju je u hali Pionir bodrilo oko 6.000 ljudi, koji su bili bučniji i više su navijali nego u prvoj utakmici.