Federer se ne znoji, Fiš ispao

Rodžer Federer četvorostruku šampion Australijan opena, imao je lakši zadatak od svojih konkurenata budući da je neposredno pred izlazak na teren njegov protivnik Nemac Andreas Bek morao da preda meč zabog povrede leđa.

Prvi teniser sveta Novak Đoković igraće svoj meč sutra kao i četvrti nosioc na turniru, Britanac Endi Marej.

U mečevima drugog kola veoma zanimljiv i iscrpljujuć duel odigrali
su 16. nosioc Amerikianac Džon Izner i Argentinac David Nalbandijan.

Izner je trijumfovao posle 4 sata i četrdeset minuta rezultatom 3:2 (4:6 6:3 2:6 7:6 10:8). Poslednji set na meču igrao se 99 minuta.

Tokom susreta Nalbandijan je više puta prigovarao sudijama, a u nekoliko navrata je podlegao emocijama pa je slomio i reket.

Osmi teniser sveta Amerikanac Mardi Fiš prvi je favorit koji je ispao iz muškog žreba. Njega je u tri seta savladao Alehandro Falja iz Kolumbije.