Het-trik Mesija u Malagi

Pored Lionela Mesija, gol za Barselonu u meču koji je trebalo da se igra u avgustu 2011. godine, ali je tada celo prvo kolo Primere odloženo zbog štrajka igrača, postigao je i Aleksis Sančes.

Lionel Mesi je sada prvi strelac Primere sa 22 gola, jednim više od Kristijana Ronalda iz Reala.

Barselona je na pauzu između dva poluvremena otišla sa prednošću 1:0, pošto je Mesi udarcem glavom u 33. minutu savladao golmana Vilfreda Kabaljera.

Po povratku sa odmora Katalonci su brzo povećali razliku, jer je Sančes pogodio gol u 48, a tri minuta kasnije ponovo Mesi.

Argentinac je svoj treći gol u meču dao u 81. minutu, posle kontranapada.

Jedini pogodak za domaći tim postigao je Rondon pet minuta pre kraja.

Barselona se pobedom primakla vodećem Real Madridu na dva boda zaostatka, ali Madriđani imaju utakmicu manje pošto u 21.30 igraju kod kuće protiv Atletik Bilbaa.

Malaga je ostala na desetoj poziciji Primere.

Trećeplasirana Valensija je u Pamploni povela protiv Osasune sa 1:0 u 85. minutu, golom Roberta Soldada, ali je bod domaćinu doneo Lolo, koji je izjednačio u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Majorka je golom Ivana Ramisa u 57. minutu pobedila domaći Rajo Valjekano.