Đoković preko Ferera do polufinala

Novak Đoković će u polufinalu igrati sa Endijem Marejom koji je pobedio Japanca Keija Nišikorija a 3:0 u setovima (6:3, 6:3, 6:1).

Foto galerija sa meča

Drugi polufinalni par su Španac Rafael Nadal i Švajcarac Rodžer Federer.

Đoković je odlično počeo današnji meč i već u prvom gemu imao tri brejk lopte, ali je Ferer sa pet vezanih poena uspeo da sačuva svoj servis i povede sa 1:0. Tri brejk šanse Đoković je imao i u trećem gemu, međutim, posle velike borbe i nekoliko izjednačenja Španac je ponovo uspeo da povede.

Srpski teniser prvi put u meču oduzeo je protivnikov servis u petom gemu, za vođstvo 3:2.

Đoković je potom sigurnom igrom došao do prednosti od 1:0 u setovima.

On je i drugi set počeo dobrom igrom i brejkom, ali se Ferer revanširao u četvrtom gemu, kada je oduzeo Đokovićev servis za 2:2. Španac je u tom periodu igrao agresivnije nego prethodno, ipak nije supeo da spreči Đokovića da povede sa 2:0 u setovima.

Oba tenisera napravila su po još jedan brejk u drugom setu, a onda je Đoković bio uspešniji u taj-brejku sa 7:4.

U trećem setu Đoković je brzo poveo sa 3:0 u gemovima i došao do plasmana u polufinale. Ferer je uspeo jedino da smanji na 3:1, ali mu je u finišu meča nedostajalo snage za preokret.

Aktuelni šampion Australijan opena as udarcem iskoristio je prvu od dve meč lopte.

Đoković i Marej igraće u petak, a Nadal i Federer sutra.