Srbija izgubila od Rusije u četvrtfinalu

U meču u kome su Rusi više napadali, Srbija se dobro branila i pokušala iz kontranapada da ugrozi gol protivnika, u čemu je i uspela, ali nije sačuvala prednost pa će u Zagreb na polufinale sa Hrvatskom ići Rusija.

Prvo poluvreme meča završeno je bez golova, a u drugom poluvremenu prvi pogodak postigla je Srbija.

U petom minutu nastavka Marko Pršić dobro je pratio akciju Rusije i oduzeo loptu na polovini protivnika, da bi potom precizno dodao do Vladimira Milosavca koji je u trku savladao protivničkog golmana.

Rusi, koji su napadali u većem delu meča, nastavili su posle primljenog gola da uigranim akcijama prete golu Srbije.

Do izjednačenja su došli u osmom minutu nastavka posle solo akcije Aleksandra Fukina koji je snažnim udarcem izjednačio na 1:1.

Konačan rezultat postavio je reprezentativac Rusije, rođeni brazilac Pula koji se najbolje snašao posle gužve ispred gola Srbije i prebacio Miodraga Aksentijevića za konačnih 2:1.