Real ubedljiv u Nikoziji

Dvostruki strelac za španski tim bio je Karim Benzema, u 74. i 90. minutu, a jedan gol postigao je Brazilac Kaka u 81.

Drugi meč ova dva tima igraće se 4. aprila u Madridu, a ukupni pobednik igraće sa boljim iz duela Olimpik Marsej - Bajern Minhen, koji prvu utakmicu igraju sutra u Nemačkoj.

POGLEDAJ VIDEO: Apoel - Real Madrid 0:3

Kiprani su večeras dugo odolevali napadima Reala, ali su Španci u finišu meča, najviše zahvaljujući Brazilcu Kaki uspeli da dođu do ubedljive pobede.

Kaka je u 64. minutu zamenio Iguaina i deset minuta kasnije bio asistent Benzemi za vodeći gol Reala.

Francuz se upisao u strelce udarcem glavom u padu iz peterca na centaršut Kake sa leve strane.

Na 2:0 Kaka je povisio posle lepe akcije Kristijana Ronalda i Marsela na levoj strani. Portugalac je petom proigrao Brazilca, koji je povratnim dodavanjem po zemlji pronašao sunarodnika na šest metara pred golom APOEL-a.

Konačan rezultat postavio je Benzema posle asistencije Mesuta Ezila.

Benzema se pre postignutih golova obrukao u prvom poluvremenu, kada je u 33. minutu usamljen sa tri metra promašio prazan gol.

Domaći tim, koji sa klupe vodi srpski trener Ivan Jovanović nije imao nijedan šut ka protivničkom golu.