Ana u osmini finala

Za prolazak među osam najboljih, Ivanović će igrati protiv Amerikanke Serene Vilijams, koja je u trećem kolu pobedila Viktoriju Azarenku sa 6:1, 7:6.

Ivanović i Vilijams do sada su se sastajale dva puta i Amerikana je dobila oba meča.

Duel protiv Stivens, 106. igračice sveta, Ana je igrala sa dosta oscilacija, ali ipak nije imala većih problema da pobedi.

U prvom setu, srpska teniserka je vodila 5:1, a onda je dozvolila protivnici da dobije dva gema zaredom. Mlada Amerikanka imala je priliku i da se potpuno vrati, jer je u devetom gemu na Anin servis vodila 40:0, ali je onda izgubila pet poena zaredom, a time i prvi set.

I u drugom setu Ivanović je imala mnogo uspona i padova, pa je posle vođstva od 2:0, izgubila tri gema zaredom, ali je brzo reagovala i nije dozvolila 18-godišnjoj protivnici da meč uvede u treći set.

Ovom pobedom, Ivanović je odbranila bodove, jer je prošle godine ispala u četvrtom kolu. Da bi sada ostvarila bolji rezultat, protiv Serene Vilijams moraće da odigra na mnogo višem nivou nego protiv Stivens.