Hansen i Lindberg doneli pobedu Dancima

Meču je u Beogradskoj areni prisustvovalo oko 12.000 gledalaca, od kojih je preko 10.000 bodrilo Makedoniju.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Mikel Hansen sa 12 golova, dok je Hans Lindberg postigao osam.

U reprezentaciji Makedonije najefikasniji je bio Kiril Lazarov sa 13 golova.

Meč je počeo izjednačenom igrom, ali su Makedonci sredinom prvog poluvremena napravili seriju od 5:0 i stekli prednost koju su održavali više od pola sata.

U prvom delu igre Makedonce su "držali" Lazarov sa pet i pivot Stojanče Stojilov sa šest golova.

Danci su ozbiljnije ušli u drugo poluvreme i taj deo igre "otvorili" serijom 7:1 i izjednačili rezultat na 23:23. Potom je usledila dobra igra Hansena koji je za pet minuta postigao pet uzastopnih golova za Dance i doneo im u 47. minutu prvo vođstvo na meču, koje je 10 minuta pre kraja bilo tri gola razlike.

U finišu utakmice "raspucao" se Lazarov, koji je u poslednjih nekoliko minuta sa tri gola izjednačio na 32:32, ali mu je potom golman Niklas Landin odbranio šut za pobedu, a Lindberg je iz kontre u poslednjoj sekundi svojim osmim golom doneo trijumf Dancima.

Danci su osvojil dva boda i pretekli Makedonce na tabeli Grupe jedan, koji imaju jedan bod.