Makabi pobedio Efes u Istanbulu

Gosti iz Izraela vodili su ceo meč, ali su domaći igrači zahvaljujući preciznom šutu Saše Vujačića za tri poena I skokovima u napadu Duška Savanovića uspeli da dva minuta pre kraja izjednače na 70:70.

Košarkaši Makabija, pre svih Džordan Farmar, bili su precizni sa linije slobodnih bacanja u penal završnici.

Najefikasniji igrač susreta bio je Saša Vujačić iz Efesa sa 21 poenom. Stanko Barać je ubacio 17, dok reprezentativac Srbije Duško Savanović za 22 minuta u igri nije postigao nijedan poen, a imao je sedam skokova i tri asistencije.

Goste je predvodio Džordan Farmar sa 18 poena, pet skokova i šest asistencija. Dejvid Blu je imao 15 poena, a Sofoklis Skorcanitis 12.

Makabi posle četiri utakmice ima tri pobede i poraz, dok Efes ima dve pobede i isto toliko izgubljenih mečeva.

U utakmici Grupe B Žalgiris je kao domaćin pobedio Brose Basket sa 81:70. Bila je to prva pobeda ove sezone u Evroligi za ekipu koju void srpski trener Aleksandar Trifunović. Isti učinak od tri poraza I jedne pobede ima i nemački klub.