Makedonci osvojili peto mesto

Makedonce su u Beogradskoj areni predvodili Kiril Lazarov sa osam i Stojanče Stoilov sa šest golova.

U reprezentaciji Slovenije najbolji je bio Jure Dolonec sa sedam golova.

Makedonci su kontrolisali rezultat u prvom i početkom drugog poluvremena, a najveća prednost bila je pet golova razlike.

Sredinom drugog poluvremena Slovenci su zaigrali agresivnije i u 42. minutu golom Doloneca stekli prvu prednost na meču 19:18.

Minut pre kraja meča Makedonci su imali gol prednosti i napad, ali su ga neuspešno završili, pa su Slovenci imali priliku za izjednačenje.

U poslednjim sekundama meča, slovenački rukometaš imao je priliku da izjednači rezultat, ali je golman makedonske reprezentacije Borko Ristovski dobro intervenisao i Makedonija je dobila meč 28:27.

Meč za peto mesto pratilo je oko 5.000 ljudi, ali je Makedonija imala znatno manju podršku navijača nego na prethodnim mečevima.