Prva pobeda Francuske na EP

Francuska je silovito počela meč i u desetom minutu imala je prednost od 5:0, koju je u dva navrata tokom prvog dela uspela i da poveća na sedam, odnosno osam golova prednosti.

Rusija je na kraju prvog i početkom drugog poluvremena uspela boljom igrom da uspostavi kakav-takav rezultatski priključcak, ali je Francuska mudrom igrom uspela da do samog kraja odži prednost i susret završi sa 28:24.

Najefikasniji u timu Francuske bio je i najbolji akter meča srednji bek Daniel Narcis, dok je u selekciji Rusiji znatno bolji bolji od ostalih bio pivotmen Mihail Šiputin sa, takođe pet golova.

Odličnu partiju pružio je i francuski golman Tijeri Omeje sa 15 odbrana. Njegov učinak posebno je došao do izražaja sredinom drugog dela kada je za samo nekoliko minuta uspeo da spreči gol nakon tri kontranapada Rusije.

Francuska nakon dva kola ima isto toliko bodova, dok Rusija ima jedan bod osvojen u prvom kolu protiv Mađarske.

U drugom meču Grupe C u 20.15 se sastaju Španija i Mađarska.