Španci u polufinalu EP

Španija je silovito počela meč i iskoristila nesigurnu igru Islanda sa puno tehničkih grešaka da stekne prednost od sedam golova (10:3), koju je protivnik do poluvremena uspeo samo da ublaži.

U nastavku je Španija sigurnom igrom održavala rezultatsku razliku, koja ni u jednom mometu nije dolazila u pitanje.

Meč protiv Španije i Islanda bio je najslabije posećen susret u Novom Sadu, pošto ga je pratilo oko 2.000 gledalaca.

Za najboljeg igrača kod Španije proglašen je srednji bek Iker Romero, kojem je ovo bio prvi meč u kojem nije samo izvodio sedmerce i postigao je ukupno četiri gola.

Kod Islanda je za igrača utakmice proglašen Runar Karason koji je takođe dao četiri gola.

Efikasniji od njega kod Islanda je bio Valur Sigurdson sa šest golova, dok je kod Španije pivotmen Žulen Aguinagalde postigao pet golova.

Španija je nakon ovog meča osigurala prolaz u polufinale i trenutno ima sedam bodova, dok je Island ostao na dva boda.

U nastavku programa u 18.15 sastaju se Hrvatska-Francuska, dok od 20.15 igraju Slovenija-Mađarska.