Srbija izgubila i od Slovenije

Kosta Perović postigao je 13 poena za Srbiju, dok su Milan Mačvan, Duško Savanović i Nemanja Bjelica postigli po 12.

Sloveniju je predvodio Goran Dragič sa 21 poenom, dok je Jaka Lakovič dao 12.

Srbija je večeras samo tri puta vodila i to na kratko u prvoj i dva puta u poslednjoj četvrtini. Slovenija je na početku poslednje deonice imala čak 13 poena prednosti, 64:51, ali je Srbija počela poslednjih 10 minuta serijom 13:0 i izjednačila u 37. minutu.

Goran Dragič je pogodio jedan penal za minimalnu prednost, a onda je Nemanja Bjelica dao koš za vođstvo 66:65.

Dragič je vratio prednost Slovencima, a Stefan Marković Srbiji, da bi Jaka Lakovič trojkom 1:21 sekund pre kraja doneo dva poena prednosti, a onda je Erazem Lorbek 28 sekundi do završetka dao još jedan koš za nedostižnih 72:68.

Srbija je u preostalom vremenu imala još tri prilike da da koš, ali nijednu nije iskoristila. "Orlovi" su promašili osam poslednjih šuteva za tri poena.

Sutra se u finalu Evropskog prvenstva sastaju branilac titule Španija i Francuska. Za bronzanu medalju boriće se Rusija i Makedonija. Beta