Tipsarević izgubio u finalu Čenaja

Meč u Indiji trajao je tri sata i 14 minuta, a Raonić, koji je 31. teniser sveta, pobedom je osvojio 250 ATP poena.

Raonić je bolje počeo meč i u prvom setu nije dozvolio nijednu priliku za brejk srpskom teniseru, dok je Tipsarević spasao četiri lopte. Kanađanin je u tom delu osvojio 25 od 26 poena na svoj servis.

Tipsarević u taj brejku prvog seta uspeo da uzme mini-brejk protivniku, iskoristi prvu set loptu i dobije odlučujući gem sa 7:4.

Srpski teniser je do prvih šansi za brejk došao tek u osmom gemu drugog seta, ali je Raonić odličnim servisima uspeo da spasi dve brejk lopte i nastavi rezultatski egal.

I drugi set je otišao u taj-brejk, gde je Raonić nastavio sa dobrim servisima i osvojio odlučujući gem sa 7:4.

U odlučujućem, trećem, setu ponovo su teniseri nastavljali sa dobrim serviranjem. Niko od igrača nije oduzeo servis protivniku, pa je i poslednji set završen taj-brejkom.

Raonić je bolje otvorio odlučujući gem i stekao nedostižnu prednost.

Tipsarević je kod prednosti Raonića od 6:2 uspeo da spasi dve meč lopte, ali je onda laku loptu poslao u mrežu i izgubio duel.

Nagradni fond turnira u Čenaju je 450.000 dolara.