Troicki preokretom do pobede

Španski teniser, nekada svetski broj jedan, bolje je otvorio meč i uspeo da osvoji prvi set pošto da bi se u drugom delu igre nastavio izjednačen duel.

Ferero je i taj deo meča uspeo da reši u svoju korist pošto je u taj-brejku bio bolji sa 7:3.

Ipak, posle dva izgubljena seta Troicki se u trećem delu meča vratio u igru i uspeo brzo, uz odličan servis, osvoji treći set.

U četvrtom setu ponovo je viđen taj-brejk, ali je ovaj put Troicki0 bio bolji i istovetnim rezultatom 7:3 izjednačio na 2:2 u setovima.

U odlučujućem petom setu Troicki je imao više snage, dobro je servirao i uspeo je dva puta da osuzme servis protivniku da bi posle velike borbe obezbedio plasman u drugo kolo.

Troicki, 19 nosilac na turniru, u sledećem kolu igraće protiv Miahila Kukuškina iz Kazahstana.

Ranije danas u drugo kolo plasirao se prvi reket sveta Novak Đoković koji će u drugom kolu igrati sa Santijagom Hiraldom iz Kolumbije, kao i deveti nosilac turnira Janko Tipsarević koji će se sastati sa domaćim takmičarom Džejmsom Dakvortom.