Klivlend bolji od Dalasa, Džejms ulazi u formu

BEOGRAD, 4. novembra 2008. (Beta) - Košarkaši Klivlenda pobedili su u gostima Dalas 100:81 u nastavku takmičenja NBA lige, a ekipu je do trijumfa predvodio Lebron Džejms sa 29 poena.

To je prvoj zvezdi Klivlenda najbolji učinak sezone. Džejms je u prve tri utakmice postigao ukupno 59 poena, a protiv Maveriksa je šutirao 8/20.

Klivlend je imao 16 poena prednosti u trećoj četvrtini, ali je Dalas izjednačio na 63:63, samo da bi Kavsi u posldnjoj četvrtini došli do prvog trijumfa u gostima ove sezone.

Aleksandar Pavlović nije učestvovao u trijumfu, pošto je na parketu proveo nešto manje od tri i po minuta. Za to vreme je promašio šut za tri poena i imao je jedan skok.

Ben Valas je završio meč sa 13 skokova, ali bez poena, dok je Zidrunas Ilgauskas na kraju utakmice imao učinak od 17 poena i 11 skokova.

Najefikasniji u Dalasu bio je Džoš Hauard sa 18 poena, dok je Dirk Novicki zadržan na samo osam poena i šest skokova.

Memfis je kod kuće pobedio Golden Stejt 90:79, a sjajno veče imao je novajlija u NBA ligi Mark Gasol. Španski reprezentativac završio je utakmicu sa 27 poena i 16 skokova, uz šut iz igre 9/11.

Darko Miličić proveo je na parketu 12 minuta i za to vreme imao je učinak od četiri poena i tri skokva. Marko Jarić nije igrao.

Detroit je u prvoj utamkici bez Čonsija Bilapsa i Antonija Mekdajsa pobedio Šarlot 101:83.

Detroit - Šarlot 101:83

Orlando - Čikago 96:93

Filadelfija - Sakramento 125:91

Memfis - Golden Stejt 90:79

Klivlend - Dalas 100:81

Juta - LA KLipers 89:73