Vaterpolisti Pro Reko osvojili Ligu šampiona

Italijanski klub je pobedom došao do sedme titule šampiona Evrope i izjednačio se po broju trofeja sa Partizanom i zagrebačkom Mladosti.

Pro Reko je u finalnom meču na bazenu Joan Alkesandersku počeo efikasno i poveo sa 4:1 na kraju prvog perioda.

Primorje je u nastavku uspelo nekoliko puta da se rezultatski približi, čak i na gol razlike kada je u poslednjoj četvrtini bilo 9:8, ali nije moglo da prestigne Đenovljane koji u svom sastavu imaju neke od najboljih vaterpoliste sveta.

Crnogorski igrač u timu Pro Reka Aleksandar Ivović postigao je tri gola, a njegov zemljak Boris Zloković i Mađar Norbert Madaraš dali su po dva.

Srpski vaterpolisti Andrija Prlainović i Filip Filipović po jednom su pogađali za veliki trijumf tima koji predvodi Đuzepe Porcio.

Za ekipu iz Rijeke po dva gola dali su odlični Mađar Deneš Varga i Španac Čavi Garsija, kao i Anđelo Šetka.

Pro Reko je titulom u Oradei stigao po broju trofeja Partizan i Mladost, pa su sada ta tri tima izjednačena na listi najuspeenijih ekipa u elitnom evropskom takmičenju.

U meču za treće mesto Mladost je ranije danas nadigrala mađarski Vašaš sa 11:7, uz dva gola kapitena reprezentacije Srbije Vanje Udovičića.