Poraz Partizana na gostvanju grčkom Panioniosu

BEOGRAD, 13. novembra 2008. (Beta) – Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Atini od ekipe Panioniosa sa 72:70 (19:10, 21:25, 16:12, 16:23) u utakmici četvrtog kola D grupe Evrolige.

“Crno-belima” je to drugi poraz u takmičenju, dok je grčki tim zabeležio drugu pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aron Majls sa 18 poena, Branko Cvetković ubacio je 14, dok je Loni Bakster postigao 12 poena.

U ekipi Partizana najzapaženiji bio je Milenko Tepić sa 19 poena, Aleksandar Rašić postigao je 12, a Uroš Tripković i Novica Veličković dodali su na to po 11 poena

Košarkaši Partizana će u petom kolu, 26. novembra, dočekati aktuelnog šampiona Evrope CSKA iz Moskve.

Panionios je bolje počeo utakmicu, a u finišu prve četvrtine grčka ekipa je napravila seriju koja je rezultirala vodjstvom od 19:10.

U prva tri minuta druge četvrtine Panionios je došao i do najveće prednosti na utakmici – 29:13. Partizan je tek tada zaigrao agresivnije i serijom od 16:0 u 17. minutu došao do izjednačenja.

Samo minut kasnije “crno-beli” su i poveli prvi put na meču – 32:31, a zatim i sa 35:33.

Do kraja poluvremena, medjutim, Panionios je predvodjen Baksterom i Majlsom opet došao do vodjstva (40:35).

Grčki tim je početkom treće deonice napravio novu seriju od 11-2, a u 25. minutu domaćin je vodio sa 51:37.

Košarkaši Partizana su uzvratili početkom poslednje četvrtine i u 35. minutu, “trojkom” Tripkovića, šampion Srbije je smanjio na 61:55.

Samo minut i po pre kraja utakmice Tripković je novom “trojkom” približio Partizan na 68:66, ali je nedugo zatim Tepić promašio šut za izjednačenje.

U sledećem napadu igrači Panioniosa su promašili šut za dva poena, ali je Bakster uhvatio loptu i pogodio za 70:66.

Panionios je u završnici utakmice potvrdio pobedu sa linije za slobodna bacanja, ali je Veličković u poslednjoj sekundi pogodio “trojku” sa osam metara ali taj koš nije priznat. .

Partizan: Tepić 19, Milošević, Rašić 12, Tripković 11, Veličković 8, Lasme 8, Aleksić, Vitkovac 5, Božić, Rakočević, Veseli, Vraneš 4.

Panionios: Xanthopoullios 5, Cvetković 14, Zoroski 5, Georgallis, Dreliozis, Kalampokis 11, Miles 18, Marionos 3, Kendall 2, Giannoulis, Nikolić 2, Baxter 12.