Hjuston slavio u Oklahomi, ali ostao bez Mekgrejdija

NJUJORK, 18. novembra 2008. (Beta-Rojters) - Košarkaši Hjustona pobedili su na gostovanju ekipu Oklahoma sitija sa 100:89, ali je utakmicu obeležila povreda kolena sedmostrukog učesnika "Ol-star" vikenda Trejsija Mekgrejdija.

Košarkaš Hjustona je u prvom minutu drugog poluvremena obnovio staru povredu levog kolena i odmah je morao da napusti igru.

Najefikasniji u Hjustonu bio je Luis Skola sa 23 poena, a Jao Ming na to je dodao još 19 poena i 12 skokova.

To je Hjustonu bila sedma pobeda u sezoni, dok je Oklahoma siti zabeležio deveti uzastopni, a ukupno deseti poraz u sezoni.

"Danas sam opet na početku, u situaciji u kojoj sam bio pre operacije kolena. Moja igra se bazira na dobrim fizičkim predispozicijama, a to je nešto što sam večeras izgubio. Bol je oštar, kao da nikada nisam operisao koleno", rekao je Mekgrejdi posle utakmice.

Mekgrejdi, koji je letos operisao levo koleno, danas bi trebalo da ode na pregled magnentnom rezonancom, nakon kojeg će biti poznato koliko će odsustvovati.

Lakšu povredu u timu Hjustona doživeo je i Ron Artest, koji je u poslednjem minutu utakmice iskrenuo članak.

Najefikasniji u timu Oklahoma sitija bio je Kevin Djurant sa 29 poena, a DŽef Grin ubacio je 16 poena.