Ivanu Lenđeru dva druga mesta u Zagrebu

BEOGRAD, 23. novembra 2008. (Beta) - Prvog dana međunarodnog plivačkog mitinga zagrebačke Mladosti srpski reprezentativac Ivan Lenđer osvojio je dva druga mesta, a srebrne medalje osvojile su i reprezentativke Srbije Miroslava Najdanovski i Milica Ostojić.

Lenđer je na 50 metara leptir bio drugi sa 23,91 sekundu, iza Maria Todorovića iz Hrvatske (23,29), a ispred Duje Draganje, takođe iz Hrvatske (24,18).

Na veb sajtu Plivačkog kluba Mladost objavljeno da je Ivan Lenđer bio drugi i u trci na 200 metara leptir u vremenu 1:58,07 minuta.

Na 50 metara slobodno Miroslava Najdanovski bila je druga (25,21), dok je na 200 metara slobodno Milica Ostojić takođe osvojila srebrnu medalju sa 2:01,40 minuta.

U trci na 50 metara slobodno Anđelka Petrović je u kvalifikacijama osvojila 11. mesto rezultatom 26,92 sekunde i nije se plasirala u finale.

Srpski reprezentativac u plivanju prsnim stilom Čaba Silađi bio je četvrti na 200 metara prsno sa 2:15,70 minuta, dok je na 50 metara prsno zauzeo peto mesto u vremenu 27,94 sekunde.

U trci na 100 metara slobodno Radovan Siljevski bio je četvrti 49,22 sekundi, a Boris Stojanović osmi sa 50,19 sekundi.

Siljevski je u kvalifikacijama na 50 metara leptir bio peti sa 24,72 sekunde, dok je Igor Vulešević iz zrenjaninskog Proletera u kvalifikacijama na 50 metara leđno bio 14. sa 1:01,59 minuta.

Na 100 metara prsno za žene Nađa Higl osvojila je peto mesto u vremenu 1:12,48 minuta, dok je Stefanija Draganov Čord iz Proletera sa 1:16,08 minuta bila 14. i ostala bez plasmana u finale.

Međunarodni plivački miting Mladosti u Zagrebu nastavlja se danas, kada su tokom prepodneva na programu kvalifikacione trke, a popodne finalna nadmetanja u nekoliko disciplina.