Jelena Janković eliminisana

Novim porazom, druga najbolje rangirana srpska teniserka, potvrdila je katastrofalnu formu ove godine.

Jelena Janković je propustila previše šansi protiv objektivno slabije protivnice, trenutno 61. na WTA listi, što je koštalo ispadanja u ranoj fazi takmičenja.

Baš kao na startu turnira, kada je uz dosta muke došla do pobede protiv anonimne Nemice Patricije Majer-Ahlajtner, Jelena je igrala nervozno, sa dosta oscilacija, što je doprinelo brojnim greškama. Srpkinja je u prva dva seta ispustila brejk prednosti, ali je nekako uspela da izjednači rezultat.

U trećem setu teniserke su bile sigurne na svoj servis sve do devetog gema, kada je Lepčenko iskoristila drugu brejk šansu i kasnije odservirala za pobedu.

Lepčenko će u trećem kolu igrati protiv Italijanke Frančeske Skjavone, koja je savladala Bugarku Cvetanu Pironkovu sa 2:6, 6:3, 6:1.