Janko bez četvrtfinala u Parizu

Tipsarević je odlično počeo meč i došao do ubedljivog vođstva u prvom setu, ali je nakon toga Španac zaigrao odlično i u tri seta uspeo da porazi srpskog tenisera.

Almagro će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom iz duela zemljaka Rafaela Nadala i Argentinca Huana Monaka.

Tipsarević je plasmanom u osminu finala ostvario najbolji plasman u karijeri na Roland Garosu.

Na startu meča Tipsarević je posle oko 10 minuta igre uspeo da osvoji prvi gem na svoj servis da bi potom napravio brejk i u sledećem gemu poveo sa 3:0.

Ipak, od tog trenutka Almagro je zaigrao agresivnije i dobrim servisom uz veliki broj direktno osvojenih poena uspeo da preokrene rezultat. On je pri rezultatu 4:4 napravio drugi brejk i u sledećem gemu na svoj servis stigao do prednosti.

Drugi set bio je odlučen u sedmom gemu, kada je Almagro opet uspeo da oduzme servis Tipsareviću i do kraja tog dela meča dobrom igrom poveo sa 2:0.

Na sličan način Španac je dobio i treći set, ali je ključni brejk napravio u petom gemu pa je za dva sata i 13 minuta došao do plasmana u osam najboljih.

Uz njega su se među osam najboljih za sada plasirali Novak Đoković, Rodžer Federer i David Ferer.