Zvezda ubedljiva protiv Babmerga

U okviru 2. kola Evrokupa košarkaši Crvene zvezde pobedili su Bamberg sa 82:65 (23:15, 25:21, 22:17, 12:12).

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Lorens Roberts sa 13, dok su Elmedin Kikanović i Milan Milošević zabeležili po 12 poena. Goste je predvodio nekadašnji igrač Partizana, Predrag Šuput sa 16 poena.

Nemački tim je bolje otvorio meč i na početku stekao prednost od 9:4, ali Zvezda odmah pravi seriju od 9:0 i preuzima vođstvo, koje je kasnije samo uvećavala. Najveću prednost, od 20 poena, imali su pri rezultatu 66:46, tokom treće četvrtine. U poslednju deonicu se ušlo prilično opušteno, zbog velike razlike, koja igračima Bamberga nije ostavljala nadu za preokret.

Publici je posebno interesantan bio igrač Bamberga, Majkl Džordan, koji je utakmicu završio sa skromna tri poena.

Trener Zvezde, Svetislav Pešić, bio je zadovoljan igrom, ali razočaran što nije sačuvana velika prednost koju su njegovi igrači imali tokom treće četvrtine:

„Odigrali smo dobru utakmicu, koja je imala svoj kontinuitet, što je za nas uvek važno. Pomalo nam je krivo što tu igru od 35. minuta nismo kapitalizirali nekim boljim rezultatom, jer nikada se ne zna šta može da se desi u ovoj našoj grupi.

Bamberg je izgubio od Turova kod kuće, a Šarloa je dobio Turov na njihovom terenu. Puno utakmica se igra, ima dosta uspona i padova, u svim grupama, a i povrede su sastavni deo igre.

Utakmicu u "Pioniru" pratilo je preko 5000 navijača, a Pešić nije propustio priliku da se zahvali pristalicama tima koji vodi:

„Više volim ovakve navijače, koji se ne skidaju i ne kače po šipkama. Odlično su nas bodrili i zahvaljujem im se u svoje ime i ime igrača. Ovo navijanje mi se zaita dopalo“.

Među navijačima našli su se i fudbaleri i rukometaši Zvezde, koji se ove sezone nisu mogli pohvaliti uspesima na evro sceni.

Trener gostiju, Kris Fleming, nije bio zadovoljan igrom, ali je opravdanje za svoje igrače pronašao u desetkovanom timu:

„ Pravi protivnik bili smo samo osam minuta, kada smo se ravnopravno borili i čak imali prednost. Nedostajao nam je drugi plejmejker, zbog čega nismo mogli bolje da odgovorimo na Zvezdinu agresivnost. Mislim da možemo mnogo više on ovoga što smo pokazali u Beogradu.“

Narednu utakmicu Crvena Zvezda igra 9. decembra protiv poljskog Turova, takođe kao domaćin u "Pioniru".

Crvena zvezda: Kešelj 9, Roberts 13, Kikanović 12, S. Milošević 4, Kovač 3, Marinović 4, M. Milošević 12, Ovens 11, Šepa, Štimac 9, Bakić 3, Bjelica 2.

Bamberg: Šnider, Grin 3, Šuput 16, Njuson 10, Garet 5, Olbreht 10, Džordan 3, Džonson 11, Tejlor 2, Vrik 5.