Prva pobeda FMP-a u Evrokupu

BEOGRAD, 2. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši FMP-a zabeležili su prvu pobedu u Evrokupu ove sezone, pošto su u Beogradu savladali nemački Artland sa 93:65 (21:11, 22:19, 32:18, 18:17) u drugom kolu Grupe G.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nemanja Protić sa 19 poena, a sledili su ga Predrag Samardžiski sa 16 i Filip Čović sa 15 poena.

Čed Pruit postigao je 15 poena za Artland.

FMP sada ima učinak od jedne pobede i jednog poraza, isto kao i Artland. Beogradski tim sledeće nedelje dočekuje Fortitudo.

Železnik je bio rešen da prekine lošu seriju poraza i žestoko je počeo današnji meč. Već u šestom minutu vodio je 18:0, a protivnik je prve poene postigao tek u sedmom minutu meča.

Artland je ipak do kraja četvrtine prišao na 21:11, da bi se bolje snašao u brzoj igri početkom druge četvrtine i prišao na 21:13, ali više od toga nije mogao.

Nalet nemačke ekipe prekinut je najviše zahvaljujući poenima Samardžiskog i Protića. FMP je održavao razliku izmedju 12 i 16 poena.

Početkom drugog poluvremena isključen je zbog druge nesportske greške Vil Blalok, što je otvorilo put FMP-u da napravi veću razliku i do kraja četvrtine došao do 75:48.

Tim iz  Železnika vodio je u poslednjoj četvrtini i sa 33 poena razlike, od kada je trener Slobodan Klipa uveo u igru mlađe igrače.