Indijana pobedila Lejkerse u neizvesnoj završnici

BEOGRAD, 3. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši Indijane pobedili su Los Anđeles Lejkerse i tako ih sprečili da ostvare osmu uzastopnu pobedu u NBA ligi.

Indijana je na svom terenu pobedila Lejkerse rezultatom 118:117. Pejsersi su u četvrtoj četvrtini uspeli da nadoknade 15 poena zaostatka, da bi u poslednjim sekundama poenima Troja Marfija domaći tim zabeležio sedmu pobedu na 17 odigranih utakmica.

Lejkersi su u utakmicu ušli posle sedam uzastopnih pobeda a posle ovog meča imaju najbolji skor u NBA ligi od 14 pobeda i dva poraza.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Deni Grejndžer sa 32 poena, cetiri skoka i pet asistencija, dok je Ti Džej Ford dodao 21 poen, osam asistencija, po tri skoka i ukradene lopte. Strelac pobedonosnih poena Marfi ostvario je "dabl dabl" učinak od 16 poena i 17 skokova, uz tri asistencije i dve ukradene lopte.

Članovi prve petorke Indijane postigli su najmanje po 16 poena.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Kobi Brajant sa 28 poena i sedam skokova, dok je Pol Gasol dodao 20 uz devet skokova i tri asistencije. Srpski košarkaš Vladimir Radmanović na parketu je proveo 23 minuta, a postigao je 10 poena uz pet skokova.

Košarkaši Vašingtona pobedili su Nju Džersi 108:88 i tako ostvarili prvu pobedu na gostovanjima ove sezone, ali i prvu pobedu protiv ekipa iz Istočne konferencije nakon 11 uzastopnih poraza.

Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini koju su Vizardsi dobili 32:15.

Najefikasniji u Vizardsima bili su Keron Batler sa 22 poena i 10 skokova, koliko je postigao i Antoan Džejmison ali uz jedan skok, dok je Dešon Stivenson dodao 21.

U ekipi Nju Džersija, koji sada ima skor od devet pobeda i osam poraza, najbolji su bili Devin Haris sa 18 i Vins Karter sa 16 poena.

Dalas je u neizvesnoj zavrsnici pobedio Los Anđeles Kliperse 100:98. Maveriksi su uspeli da nadoknade 15 poena zaostatka i ostvare devetu pobedu u 17 utakmica, a Klipersi na večerašnjem meču nisu uspeli da postignu koš u poslednjih dva minuta i 55 sekundi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dirk Novicki sa 29 poena, 10 skokova i po dve asistencije i ukradene lopte, dok je Džejson Teri dodao 26.

U ekipi Klipersa najbolji je bio Zek Rendolf sa 27 poena i 10 skokova, dok je Al Tornton postigao 23, a Beron Dejvis poen manje.