Stojaković postigao 12.000 poena u NBA ligi

BEOGRAD, 11. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši Nju Orleansa pobedili su Šarlot, a srpski košarkaš u ekipi Hornetsa Predrag Stojković postigao je 17 poena i premašio broj od 12.000 postignutih poena u NBA ligi.

Nju Orleans pobedio je Šarlot 105:89, a Stojaković je svojom drugom trojkom postignutom u prvoj četvrtini premašio 12.000 postignutih poena. Najbolji rezultat svih vremena drži Karim Abdul Džabar sa 38.387 poena.

Pobedi Hornetsa uz Stojakovića koji je za 27 minuta postigao 17 poena i tri skoka, doprineo je i Dejvid Vest sa, takođe, 17 poena, kao i Kris Pol sa 16 poena, 15 asistencija i četiri skoka.
U poraženoj ekipi najviše se istakao Di Džej Agustin sa 26 poena.

Denver je pobedio Minesotu 116:105, a utakmicu je obeležio Karmelo Entoni koji je izjednacio NBA rekord iz 1978. godine Džordža Gevina iz San Antonija po broju postignutih poena u jednoj četvrtini. On je u trećoj četvrtini postigao 33 poena, a utakmicu je završio sa 45 postignutih poena.

Entoni je uz 45 poena dodao i 11 skokova, dok je Čonsi Bilaps postigao 24 poena uz šest asistencija.

U osmom uzastopnom porazu Minesote od Denvera u ekipi Timbervulfsa najbolji je bio Al Džeferson sa "dabl dabl" učinkom od 26 poena i 12 skokova, koliko je poštigao i Rendi Foje.

Klivlend je na gostovanju pobedio Filadelfiju 101:93. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je LeBron Džejms sa 29 poena, četiri skoka i pet asistencija, dok je Mo Vilijams dodao 27.

Srpski košarkaš Aleksandar Pavlović na parketu je proveo nešto više od 15 minuta i postigao je četiri poena uz šut iz igre 2/7, a dodao je i po dve asistencije i skoka. Kavalirsi vode u Centralnoj diviziji sa 19 pobeda i tri poraza.

U ekipi Filadelfije najbolji je bio Andre Igodala sa 27 poena, šest skokova i dve asistencije.

Los Anđeles Lejkersi pobedili su Finiks 115:110. Najefikasniji u ekipi Lejkersa bio je Pol Gasol sa 28 poena, pet skokova i četiri asistencije, dok je Kobi Brajant dodao 18. Srpski košarkaš Vladimir Radmanović nije igrao odlukom trenera.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Met Barns sa 25 poena.

Košarkaši Memfisa pobedili su na gostovanju Oklahomu 108:102. U pobedi Grizlisa Rudi Gej postigao je 22 poena, dok je O Džej Mejo dodao 18. Srpski reprezentativac Darko Miličić na terenu je proveo 26 minuta i postigao je sedam poena uz tri skoka, dok Marko Jarić, odlukom trenera, nije igrao.

U ekipi Oklahome najviše se istakao Kevin Durant sa 28 poena, pet skokova i tri asistencije.

San Antonio pobedio je Atlantu 95:89, a Tim Dankan odigrao je svoj 1.000 meč u NBA ligi. On je postigao 19 poena uz 11 skokova. U ekipi Atlante najbolji je bio Džo Džonson sa 29 poena.

Toronto - Inđana 101: 88
Njujork Niks - Nju Džerzi 121: 109
Nju Orleans - Šarlot 105: 89
Memfis - Oklahoma Siti 108:102
Klivlend - Filadelfija 101: 93
San Antonio - Atlanta 95: 89
Denver - Minesota 116: 105
Golden Stejt - Milvoki 119: 96