Crvena zvezda pobedila Turov

BEOGRAD, 16. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Liberecu poljski Turov 86:76 (22:20, 13:16, 29:20, 22:20) u četvrtom kolu Grupe F Evrokupa.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Marko Kešelj sa 20 poena, Lorens Roberts postigao je 16, dok su Nemanja Bjelica i Vladimir Štimac dodali 12, odnosno 11 poena.

U ekipi Turova najviše se istakao Brajan Bejli sa 15 poena, dok je Dragiša Drobnjak postigao 13, a Robert Vitka 11.

Utakmica je igrana u češkom gradu Liberecu, u Tipsport areni, pošto dvorana u kojoj Turov igra u poljskom šampionatu ne ispunjava uslove za evropska takmičenja.

Na početku prve četvrtine ekipe su bile izjednačene, ali je Zvezda mini serijom od 5:0 u četvrtom minutu uspela da povede 10:5. Poljaci su zatim zaigrali angažovanije u odbrani i serijom od 9:0 preokrenuli na 14:10.

Međutim, Beograđani preko Marka Kešelja i Vladimira Štimca, ipak, dolaze do dva poena prednosti u prvoj deonici (22:20).

U drugoj četvrtini ekipe su se naizmenično smenjivale u vođstvu, a nijedan tim nije uspeo da se "odlepi" na više od dva poena prednosti. Turov je ipak na poluvremenu imao poen prednosti 36:35.

Košarkaši Zvezde dobro su počeli treću deonicu i poenima Borisa Bakića, Andrea Ovensa i Elmedina Kikanovića serijom od 8:0 dolaze do vođstva od 43:36. Poljaci su zatim, uspeli da smanje, ali su "crveno-beli" uglavnom trojkama Robertsa, Kešelja i Štimca, u osmom minutu stigli do najveće prednosti od 15 poena (61:46).

Zvezda je u poslednjoj četvrtini igrala sigurno i uspevala je da održi rezultatsku prednost između osam i 14 razlike 83:69 u sedmom minutu nakon trojke Nemanje Bjelice. Domaća ekipa do kraja meča uspela je samo da smanji rezultat na konačnih 10 razlike.

Zvezda je u dosadašnjem toku takmičenja ostvarila skor od tri pobede i jednog poraza, dok je Turov pobedio samo jednom.

U petom kolu Grupe F, koje je na programu 6. januara, Zvezda će dočekati belgijski Šarlroa, dok će Turov ugostiti Artland.