Pobede Lejkersa i Nju Orleansa, Stojaković solidan

BEOGRAD, 17. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši Los Anđeles Lejkersa zabeležili su na svom terenu protiv Njujork Niksa (116:114) novu, 21. pobedu u NBA ligi, dok je Nju Orleans slavio na gostovanju ekipi Memfisa (91:84).

U duel Lejkersa i Niksa najzapaženiji bio je Kobi Brajant sa 28 poena, Lamar Odom ubacio je 17, a Derek Fišer 15 poena.

Srpski internacionalac Vladimir Radmanović na terenu je proveo devet i po minuta, ali za to vreme nije uspeo da se upiše u strelce.

U ekipi Njujorka najefikasniji bio je Nejt Robinson sa 33 poena, što je rekord njegove dosadašnje karijere, dok su Kventin Ričardson i Dejvid Li postigli po 18 poena.

Lejkersi su, šest sekundi pre kraja, zahvaljujući Fišerovom preciznom izvođenju slobodnih bacanja poveli sa 115:112. Robinson je uzvratio sa dva postignuta pogotka sa penala, a zatim je 3,8 sekundi do kraja Fišer realizovao jedno slobodno bacanje za 116:114.

U poslednjem napadu Kris Duhon pokušao je iz teške pozicije da postigne koš za pobedu, ali je promašio i Niksi su zabeležili 14. poraz u sezoni.

Košarkaši Nju Orleans Hornetsa pobedili su na gostovanju Memfis (91:84), a utakmicu je obeležio plejmejker gostiju Kris Pol, koji je zabeležio bar jednu ukradenu loptu na 105. uzastopnoj utakmici, čime je izjednačio rekord NBA ligi koji je do sada držao legendarni Alvin Robertson.

Pored toga, Pol je utakmicu završio sa 18 poena, koliko je ubacio i Dejvid Vest, dok je Džejms Pouzi na to dodao još 15 poena.

Srpski košarkaš Predrag Stojaković igrao je 33 minuta i za to vreme je zabeležio devet poena, uz šut iz igre 7-2.

U Memfisu najbolji strelac bio je Rudi Gej sa 28 poena, a O Džej Mejo ubacio je 20 poena.

Darko Miličić proveo je na terenu 25 minuta i zabeležio po šest poena i skokova, dok Marko Jarić nije dobio priliku da istrči na parket.

Šarlot - Čikago 110:101
Nju Orleans - Memfis 91:84
LA Klipers - Oklahoma Siti 98:88
Hjuston - Denver 108:96