Partizan poražen u Milanu

BEOGRAD, 17. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši Partizana izgubili su u Milanu od domaćeg Armani Džinsa sa 59:73 (16:26, 18:15, 6:16, 19:16) u osmom kolu Grupe D Evrolige.

Milenko Tepić jedini je u Partizanu imao dvocifren učinak u poenima i bio na visini zadatka. Tepić je postigao 19 poena.

Džobi Tomas je 12 od svojih ukupno 14 poena za Armani postigao u prvoj četvrtini. Isti broj poena postigao je i Luka Vitali, dok je Dejvid Hokins dodao 12.

Pobeda Armanija ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, pošto su domaći već na samom početku poveli sa 7:0, a u sedmom minutu imali su i prvu dvocifrenu prednost 18:7.

"Crno-beli" su najbliži preokretu bili sredinom druge četvrtine kada su prišli na 27:30, ali se Armani ponovo "odlepio", pa se na poluvreme otišlo sa vođstvom italijanske ekipe 41:34.

Partizan u nastavku meča nije uspeo da ozbiljnije ugrozi prednost Armanija, pre svega zbog veoma loše igre u napadu. Srpski šampion je u prvih šest minuta treće četvrtine postigao samo dva poena, a do kraja deonice ukupno šest.

Armani je to iskoristio i do kraja četvrtine povećao prednost na 57:40, a početkom poslednje deonice imao je i najubedljivije vođstvo od 63:44, koje je za Partizan bilo nedostižno.

"Crno-beli" su tako pretrpeli peti poraz u Evroligi, ali i izgubili i pet bodova prednosti iz prvog duela sa Armanijem, koji su u Beogradu pobedili sa 81:76.

Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević ocenio je da je njegova ekipa duel sa Armani Džinsom u osmom kolu Grupe D Evrolige izgubila zbog lošeg skoka i pasivne igre u odrani.

"Večeras je razliku napravio skok i naši veliki problemi u odbrani, iako smo, naravno mogli i morali više i u napadu. Armani je zaslužio pobedu", kazao je Vujošević na konferenciji za novinare posle poraza od 59:73.

Trener domaćeg tima Pijero Buki istakao je da je njegov tim, iako je bio dobar i u prvoj četvrtini, utakmicu prelomio u trećoj deonici, koju je dobio sa 16:6.

"Video sam pravi timski duh kod mojih igrača. Utakmica je bila spora i teška, zonska odbrana Partizana nam je zadavala velike probleme, ali smo ipak ostvarili vrlo važnu pobedu i pokazali da napredujemo", naglasio je Buki.

Milano: Bulleri 2 , Filloy, Hall 2, Sow 2, Mordente 8, Vitali 14, Thomas 14, Rocca 6, Katelynas 10, Mićević, Sangare 3, Hawkins 12.

Partizan: Tepić 19, Milošević 2, Rašić 3, Tripković 7, Veličković 9, Lasme 6, Aleksić, Vitkovac, Božić, Rakočević 9, Veseli, Vraneš 4.