Pobede Hjustona i LA Lejkersa

BEOGRAD, 23. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši Hjustona savladali su Nju Džersi sa 114:91 i ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu u NBA ligi.

Najefikasniji u Hjustonu u noći između ponedeljka i utorka bio je Jao Ming sa 24 poena. Ming je imao i 16 skokova, a istakao se i Aron Bruks, koji je postigao 22 poena, što mu je rekord karijere.

Los Anđeles Lejkersi su u Memfisu prekinuli seriju od dva uzastopna poraza i savladali "grizlije" sa 105:96 uz 36 poena Kobija Brajanta.

Vladimir Radmanović je za nešto više od 12 minuta na parketu postigao tri poena, dok je Darko Miličić ubacio 11 za Memfis, a imao je i osam skokova. Marko Jarić nije bio u timu Memfisa.

Orland je predvođen Džamirom Nelsonom savladao Golden Stejt sa 113:81. Nelson je pogodio svih devet šuteva koje je uputio iz igre i meč završio sa 22 poena.

San Antonio je savladao Sakramento sa 101:85 i ostvario osmu pobedu na poslednjih 10 utakmica, dok je Denver uz po 19 poena Nenea i Čonsija Bilapsa, došao do trijumfa nad Portlandom 97:89 i prekinuo niz od tri poraza.

Kris Boš je postigao 31 poen za pobedu Toronta na gostovanju Los Anđeles Klipersima 97:75. Boš je 18 poena postigao u poslednjoj četvrtini.