Hemofarm pobedio Bosnu

VRŠAC, 28. decembra 2008. (Beta) - Košrkaši Hemofarma su u Vršcu u utakmici 15. kola Jadranske lige pobedili Bosnu 79:74 (22:8, 23:17, 16:18, 18:31).

Posle odlične prve četvrtine u kojoj su deklasirali protivnika Vrščani su sve do 32. minuta držali visoku razliku od dvadesetak poena (66:45).

Bosna je tada do 35. minuta napravila seriju 13:0 i stigla na 66:58, da bi prednost Hemofarma do poslednjeg minuta "spustili" na svega četiri poena (74:70).

Ipak, Miljan Pavković trojkom i Nebojša Joksimović sa slobodnih bacanja, doneli su 12. pobedu Hemofarmu u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji u Hemofarmu bio je Nebojša Joksimović sa 21 poenom, Milivoje Božović dodao je 12, a Stefan Marković 11 poena.

U ekipi Bosne Goran Ikonić postigao je 18, dok je Ivan Ivanović dodao 17 poena.

Trener Hemofarma Stevan Karadžić rekao je da je njegova ekipa odlično odigrala prvih 30 minuta, ali da su se tada pojavile "dečje bolesti".

"To nas je i koštalo u poslednjoj četvrtini kada smo primili 31 poen. Žao mi je što smo pokravili utisak sa početka, ali dobro je da smo pobedili. Imamo dosta vremena na se pripremimo za 6. januar kada igramo sa Bilbaoom u Evropkupu, za prolaz u drugi krug tog takmičenja".

Trener Bosne Vlada Vukoičić rekao je da je njegova ekipa prvo poluvreme odigrala ispod svih kriterijuma i da je odnos dobre Hemofarmove i njihove loše igre u tom periodu odredio tok i ishod utakmice.

"Hemofarm je zasluženo pobedio. Mi moramo posle serije dobrih igara kod kuće podignemo nivo igre i na strani. Ove godine se pokazalo da je liga jako izjednačena i kvalitetna. I slabiji timovi se teško dobijaju na strani, a kamoli timovi kvaliteta Hemofarma", rekao je Vukoičić.

HEMOFARM: Pavković 8, Despotović, Joksimović 21, Božović 12, Marković 11, Savović 10, Krstović, Mačvan 2, Petrović, Borisov 6, Obrenović, Marjanović 9.

BOSNA: Ivanović 17, Šehović 10, Ikonić 18, Rakić 2, Vučurović 12, Durasović 4, Zimić 4, Šuljagić, Klinac, Pašalić, Đorđević 7, Barel.

Hala: Centar Milenijum, Vršac.

Gledalaca: 1.600 Sudije: Šutulović, Lepetić, Jokić.