CSKA ostvario ubedljivu pobedu u Istanbulu

BEOGRAD, 7. januara 2009. (Beta) - Košarkaši CSKA iz Moskve pobedili su na gostovanju u Istanbulu ekipu Efes Pilsena sa 74:55 (19:12, 15:21, 22:13, 18:9) u utakmici devetog kola Grupe D Evrolige.

Aktuelnom šampionu Evrope to je sedma pobeda u takmičenju, dok je turska ekipa zabeležila peti poraz.

Trajan Lengdon je sa 27 poena bio najefikasniji u ekipi CSKA, a dobru partiju zabeležio je i Erazem Lorbek sa 12 poena.

Jedini košarkaš Efesa sa dvocifrenim učinkom bio je Butsi Tornton sa 19 poena.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, ruski šampion je u trećoj četvrtini prvi put na utakmici stigao do dvocifrene prednosti (43:33 u 24. minutu).

U poslednjoj četvrtini košarkaši CSKA igrali su još agresivnije u odbrani, a u napadu je odličan bio Lengdon, tako da je ruski tim došao do zaslužene i ubedljive pobede.