FMP lako protiv Splita

BEOGRAD, 17. januara 2009. (Beta) - Košarkaši FMP-a ubedljivo su u Železniku savladali Split sa 86:59 (26:17, 18:13, 19:21, 23:8) u 17. kolu Jadranske lige i ostvarili osmu pobedu u tom regionalnom takmičenju.

Najzaslužniji za pobedu "pantera" bio je Dragan Labović sa 27 poena i 11 skokova. Miroslav Raduljica je dodao 14 poena, od kojih je 10 ubacio u prvoj četvrtini, dok je Mladen Jeremić postigao 13.

Zoran Vrkić je postigao 20 poena za goste, dok je Siniša Štemberger ubacio 17.

FMP je do pobede nad Splitom, koji je pretrpeo 11. poraz u Jadranskoj ligi, stigao bez većih problema.

Domaći su do prve dvocifrene prednosti stigli već sredinom prve četvrtine, kada su posle serije 11:0 poveli sa 18:8.

Sredinom druge četvrtine FMP je novom serijom od 11:0 došao do vođstva od 37:21, a na pauzu između dva poluvremena otišao je sa prednošću 44:30.

Labović je u prvom poluvremenu postigao 20 poena i imao šest skokova.

Split u drugom delu igre nijednom protivniku nije prišao na manje od 10 poena zaostatka, a prednost FMP-a je rasla do samog kraja.

Utakmica je i završena sa razlikom od 27 poena u korist FMP-a, najvećom koju su domaći imali tokom meča.