Pobede Nju Orleansa i Oklahome, poraz Memfisa

BEOGRAD, 22. januara 2009. (Beta) - Košarkaši Klivlenda pobedili su Portland sa 104:98 u nastavku takmičenja NBA lige, a ekipu su do trijumfa predvodili Lebron Džejms sa 34 poena i 14 skokova, i Mo Vilijams sa 33 poena.

Klivlend je sigurno vodio, Portland je sredinom poslednje četvrtine poveo, ali su Kavalirsi brzo vratili prednost. Aleksandar Pavlović igrao je 31 minut i imao je učinak od šest poena, četiri skoka i četiri asistencije.

Šampion Boston pobedio je u gostima Majami sa 98:83. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Rej Alen sa 27 poena, dok je zvanično najbolji NBA igrač decembra meseca, Dvejn Vejd, predvodio Majami sa 25 poena.

Nju Orleans je kod kuće pobedio Nju Džersi sa 102:92. Krisu Polu je zamalo izmakao peti "tripl-dabl" učinak u sezoni, pošto je meč završio sa 29 poena, devet skokova i osam asistencija. Predrag Stojaković završio je meč sa 20 poena i 10 skokova.

Nju Džersiju ovo je bio četvrti uzastopni poraz, a gosti nisu iskoristili odsustvo povređenih startera Hornetsa Tajsona Čendlera i Dejvida Vesta.

Šarlot je na svom terenu pobedio Memfis sa 101:86, predvođen Radžom Belom, koji je postigao 25 poena, i Emekom Okaforom, koji je imao učinak od 20 poena i 15 skokova.

Najefikasniji u sedmom uzastopnom porazu Memfisa bio je Rudi Gej sa 26 poena. Marko Jarić igrao je 19 minuta za Grizlije, uz učinak od četiri poena i dve asistencije.

Milvoki je kod kuće deklasirao Dalas sa 133:99, predvođen Čarlijem Vilanovom, sa učinkom od 32 poena i 10 skokova. Baksi su u četvrtoj uzastopnoj utakmici igrali bez povređenog centra Endrua Boguta.

Milvoki je u poslednje tri četvrtine iz igre šutirao skoro neverovatnih 69 odsto, a 133 poena su mu rekord sezone.

Dalasu je ovo bio najteži poraz u sezoni. Najefikasniji u Maveriksima bio je Dirk Novicki sa 30 poena.

Oklahoma je u gostima pobedila Golden Stejt sa 122:121, a u pobedničkoj  ekipi Nenad Krstić je imao učinak od devet poena i pet skokova.

Šarlot - Memfis 101:86
Detroit - Toronto 95:76
Majami - Boston 83:98
Njujork - Feniks 114:109
Milvoki - Dalas 133:99
Nju Orleans - Nju Džersi 102:92
Hjuston - Juta 108:99
Portland - Klivlend 98:104