Hemofarm u uzbudljivoj završnici savladao Krku

BEOGRAD, 21. januara 2009. (Beta) - Košarkaši Hemofarma pobedili su na gostovanju u Novom Mestu ekipu Krke sa 75:74 (19:15, 16:21, 32:20, 9:18) u utakmici 18. kola Jadranske lige.

Vrščanima je to bila 14. pobeda u regionalnom takmičenju, dok je Krka upisala 12. poraz.

Najzaslužniji za pobedu srpskog tima bio je Milan Mačvan sa 22 poena, Milivoje Božović dodao je na to još 18 poena, dok je Stefan Marković meč završio sa 15 poena.

Ubedljivo najefikasniji igrač Krke, ali i cele utakmice bio je Ričard Esington sa 33 poena.

Vrščani su u poslednju četvrtinu ušli sa 11 poena prednosti, ali su u poslednjem minutu utakmice dozvolili Krki da smanji na 73:71.

Usledio je izuzetno važan pogodak Božovića, a potom je Esington u dva napada Krke realizovao tri od četiri slobodna bacanja, što je na kraju i odlučilo pobednika.

Krka - Hemofarm 74:75

Krka: Kovačević, Sebić 7, Petrov, Pavić 12, Ingram 9, Marcelić, Rakočević, Krivec 7, Župevec, Balažić 6, Žvan. Esington 33.