FMP poražen na gostovanju zagrebačkoj Ciboni

BEOGRAD, 21. januara 2009. (Beta) - Košarkaši FMP-a iz Železnika poraženi su večeras na gostovanju zagrebačkoj Ciboni sa 85:78 (27:20, 22:28, 20:12, 16:18) u utakmici 18. kola Jadranske lige.

"Panterima" je to deseti poraz u regionalnom takmičenju, dok je hrvatska ekipa zabeležila 12. pobedu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Davor Kus sa 23 poena, a tri poena manje ubacio je Nikola Prkačin.

U timu FMP-a najzapaženiji bio je Dragan Labović sa 22 poena, Miroslav Raduljica dodao je na to još 17 poena, dok je Filip Čović ubacio 12 poena.

Košarkaši Cibone su vodili od početka utakmice, a u desetom minutu domaćin je vodio sa 25:15.

U drugoj četvrtini FMP je zaigrao mnogo bolje, a zahvaljujući pogocima Raduljice i Čovića, gosti su na poluvreme otišli sa samo jednim poenom zaostatka (49:48).

Košarkaši tima iz beogradskog predgrađa u trećoj četvrtini ubacili su samo 12 poena, što su Prkačin i Kus umeli da iskoriste, pa je Cibona na poslednji odmor otišla sa prednošću od 69:60.

Zahvaljujući raspoloženom Laboviću srpski tim je u 34. minutu uspeo da smanji na 69:67, ali je usledila serija Cibone od 12:0, pa je zagrebački tim tri minuta kasnije vodio sa 79:67.

U poslednjem minutu, ponovo predvođeni Labovićem i Raduljicom, "panteri" su smanjili zaostatak na pet poena (81:76), ali su igrači Cibone u samoj završnici preciznim izvođenjem slobodnih bacanja osigurali pobedu.