Zvezda pobedila u Belorusiji u teškoj utakmici

VITEBSK, 19. jula 2012. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u četvrtak u gostima ekipu Naftana sa 4:3 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Golove za Zvezdu postigli su Filip Kasalica u 9. i 69, kao Luka Milunović u 18. i 34. minutu. Aleksandr Gavrujško postigao je dva gola za Naftan - u 47. iz penala i u 67. minutu, a drugi strelac za beloruski tim bio je Valerl Žukovski u 76. minutu.

Zvezda je u beloruskom mestu Vitebsk na poluvremenu vodila sa 3:0, da bi igrači Naftana drugo poluvreme počeli znatno ofanzivnije i smanjili na 3:2, a onda propustili veliku šansu da izjednače.

Crveno-beli su odmah posle toga postigli gol za 4:2, a Naftan je uspeo da smanji na 4:3. Revanš se igra za nedelju dana u Beogradu.