Tripl-dabl Pola, odlični Stojaković i vrlo dobri Krstić

BEOGRAD, 27. januara 2009. (Beta) - Košarkaši Nju Orleansa, predvođeni Krisom Polom i Predragom Stojakovićem, pobedili su Filadelfiju sa 101:86 na utakmici američke NBA lige.

Kris Pol je zabeležio peti tripl-dabl učinak u sezoni, pošto je postigao 27 poena i imao 15 asistencija i 10 skokova, ali i sedam ukradenih lopti. Veliku podršku je imao u Stojakoviću, koji je postigao šest trojki i ukupno 26 poena.

Oklahoma je savladala Nju Džerzi sa 94:85, a u pobedničkom timu istakao se i srpski košarkaš Nenad Krstić koji je za nešto manje od 18 minuta na parketu svom bivšem timu ubacio 11 poena, a imao je i šest skokova.

Najefikasniji u Oklahomi bio je Kevin Durant, koji je 13 od ukupno 18 poena postigao je u odlučujućoj trećoj četvrtini, koji je Oklahoma dobila sa 31:14.

Feniks je savladao Vašington sa 103:87 i seriju od šest uzastopnih gostovanja završio sa polovičnim učinkom od po tri pobede i poraza.

Šekil O'Nil je postigao 29 poena za Feniks, Leandro Barbosa je dodao 23, a Amari Studemajer 22, ali uz 15. skokova. Stiv Neš je postigao 14 poena i imao 13 asistencija.

Majami je uz 35 poena Dvejna Vejda savladao Atlantu sa 95:79.

Atlanta je u jednom periodu igre u prvom poluvremenu 13 i po minuta bila bez koša iz igre. Ekipa je tako prvo poluvreme završila sa 27 poena što je najlošiji učinak u istoriji kluba.

Milvoki je, oslabljen neigranjem najboljeg strelca Majkla Red, koji će zbog povrede kolena propustiti ostatak sezone, izgubio od Minesote sa 83:90, Njujork je savladao Hjuston sa 104:98, dok je Brendon Roj sa 33 poena predvodio Portland do pobede na LA Klipersima 113:88.