Andrija Zlatić osvojio prvu medalju za Srbiju

Andrija Zlatić (34) prvi je osvajač medalje za Srbiju na Olimpijskim igrama u Londonu!

Prvo mesto pripalo je Južnokorejcu Jingoh Jinu, svetskom rekorderu, dok je srebro osvojio Italijan Luka Teskoni, konačnim rezultatom 685.8.

U kvalifikacijama Zlatić je pogodio 585 krugova od maksimalnih 600 i ušao u borbu za medalju sa treće pozicije. Sačuvao je do kraja takmičenja.

Iako je slabije počeo finale, posle svakog od prva četiri pucanja padao je za poziciju, sve do šestog pokušaja. Tada je preciznim hicem osvojio 10.6 poena i prišao na krug od trećeg mesta.

Naredni hici bili su sve bolji. U poslednjem pokušaju ponovo je bio precizan (10.2) i ukupnim skorom 685.2 osigurao bronzano odličje.

To mu je prva olimpijska medalja u karijeri, a 11. u istoriji za naše strelce na Olimpijskim igrama!

Na Olimpijskim igrama debitovao je 2004. godine, u Atini, a takmičiće se i u pucanju pištoljem na 50 metaara.

U istoj disciplini takmičio se i Damir Mikec, ali je završio učešće u kvalifikacijama. Zauzeo 17. mesto (od 44 takmičara) sa 578 krugova, nedostajalo mu je još pet da bude u priči za osvajanje medalje.