Aleksandra Krunić bez titule u dublu

BEOGRAD, 31. januara 2009. (Beta) - Mlada srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela u subotu ujutru u Melburnu sa Poljakinjom Sandrom Zanijevskom da osvoji titulu šampiona Otvorenog prvenstva Australije u dublu juniorki.

Krunićeva i Zanijevska su u finalu prvog grend slema sezone izgubile od šestih nosioca Kristine Mekhejl iz SAD i Hrvatice Ajle Tomljanović sa 1:2 (1:6, 6:2, 4:10).

Srpska teniserka, koja živi i trenira u Moskvi, u Melburnu se takmičila i u singlu, ali je u drugom kolu izgubila od drugog nosioca Ane Bogdan iz Rumunije sa 1:2 (4:6, 6:2, 3:6).

Ona će naredne nedelje boraviti u Beogradu kako bi trenirala sa Fed kup reprezentacijom Srbije, koja će sledećeg vikenda igrati sa Japanom, ali bez 15-godišnje Aleksandre Krunić.