Rukometaši Srbije bez četvrfinala

Izabranicima Veselina Vukovića za prolaz među osam najboljih bio je dovoljan i bod, ali se ispostavilo da je u ovom trenutku i to preveliki zalogaj za vicešampiona Evrope.

Srpski rukometaši su takmičenje u grupi završili na pretposlednjem mestu sa jednom pobedom i četiri poraza.

Mađari će u četvrtfinalu igrati protiv aktuelnog olimpijskog vicešampiona, Islanda.Selekcija Srbije relativno dobro je odigrala prvo poluvreme, u kojem je konstantno imala jedan do dva gola prednosti.

Preokret se, međutim, desio sredinom drugog poluvremena, kada su Mađari pojačali odbranu, raspucao se Tamaš Močaj i doneo svom timu tri gola prednosti (21:18).

U završnici meča ništa nije polazilo za rukom srpskim igračima, čak ni u situaciji sa igračem više, a stao je i Darko Stanić sa odbranama.

Momir Ilić je sa pet pogodaka bio najbolji strelac selekcije Srbije, dok je Mađare predvodio Tamaš Močaj sa devet golova.