Solidne partije srpskih košarkaša, sjajni Lebron DŽejms

BEOGRAD, 5. februara 2009. (Beta) - U noći između srede i četvrtka odigrano je 11 utakmica košarkaške NBA lige, a od srpskih internacionalaca najzapaženiji je bio Predrag Stojaković, koji je postigao 24 poena u porazu svog tima Nju Orleansa od Čikaga (107:93).

Stojaković je na terenu proveo 38 minuta, a odličnom košgeterskom učinku dodao je i sedam skokova. Identičan broj poena - 24, ubacio je i Dejvid Vest, ali ni to nije bilo dovoljno da Nju Orleans izbegne 18. poraz u sezoni.

U timu Čikaga najefikasniji bio je Derek Rouz sa 21 poenom, dva poena manje ubacio je Ben Gordon, Joakim Noa u trijumfu Bulsa učestvovao sa 16 poena.

Ekipa Los Anđeles Lejkersa slavila je na gostovanju Toronto Reptorsima (115:107) i zabeležila osmu pobedu u poslednjih devet utakmica.

Tandem Kobi Brajant-Pau Gasol postigao je 67 poena. Najbolji strelac Lejkersa ubacio je 36, a španski internacionalac 31 poen. Srpski košarkaš u dresu Lejkersa Vladimir Radmanović na parketu je proveo osam minuta, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Džoi Grejem postigao je 24 poena za Toronto, DŽermejn O'Nil dodao je na to još 22, a Andrea Barnjani 21 poen.

Košarkaši Oklahoma sitija poraženi su na gostovanju Denveru sa 114:113, junak meča bio je Karmelo Entoni koji je 5,3 sekundi pre kraja postigao pobednički koš za Nagetse.

Reprezentativac Srbije u dresu Oklahome Nenad Krstić igrao je 23 minuta i za to vreme zabeležio osam poena i sedam skokova. U timu Denvera, Entoni je ukupno zabeležio 32 poena, Džej Ar Smit postigao je 22, a Nene Ilario 20 poena.

Ekipa Memfis Grizlija savladala je na svom terenu Hjuston Roketse sa 104:93 i zabeležila 13. pobedu u sezoni.

U domaćoj ekipi Darko Miličić igrao je 14 minuta i postigao devet poena, dok je Marko Jarić na terenu proveo deset minuta i ubacio četiri poena. Najzaslužniji za trijumf Memfisa bio je O Džej Mejo sa 32 poena.

Jedan od junaka večeri u NBA ligi bio je i Lebron Džejms, koji je u pobedi Klivlend Kavalirsa nad domaćim Njujorkom postigao 52 poena i zabeležio po 11 asistencija i skokova.

Ipak, Džejmsu to nije bio prvi put da na gostovanju Njujorku ubaci 50 ili više poena. To mu je pošlo za rukom i u martu prošle godine, kada je postigao 50 poena. Pre njega, to je još jedino uradio legendarni igrač Čikago Bulsa Majkl Džordan.

Srpski internacionalac Saša Pavlović nije dobio priliku da igra za Klivlend u Njujorku.

Orlando - LA Klipers 125 : 96
LA Lejkers - Toronto 115 : 107
Nju Džersi - Vašington 115 : 88
Detroit - Majami 93 : 90
Klivlend - Njujork Niks 107 : 102
Memfis - Hjuston 104 : 93
Atlanta - Minesota 94 : 86
Čikago - Nju Orleans 107 : 93