Hemofarm lako protiv Zvezde

VRŠAC, 10. februara 2009. (Beta) - Košarkaši Hemofarma pobedili su u Vršcu beogradsku Crvenu zvezdu sa 88:73 (17:18, 27:21 27:12, 17:22) u trećem kolu Grupe K Evrokupa.

Petorica košarkaša Hemofarma ostvarili su dvocifren učinak u drugoj pobedi Vrščana u TOP 16 fazi Evrokupa, a najefikasniji su bili Miljan Pavković sa 16 i Milan Mačvan, koji je uz 13 poena upisao i devet skokova.

Boris Bakić je postigao 14, a Vladimir Štimac 12 poena za Zvezdu, ali to nije bilo dovoljno da "crveno-beli" izbegnu drugi poraz u Grupi K.

Druga večerašnja utakmica Grupe igrana je u Mariupolju gde je ukrajinski Azovmaš iznenadio Pamesu savladavši je sa 91:88 za svoju prvu pobedu. Pamesa je u Mariupolju pretrpela prvi poraz u Grupi.

Hemofarm je do pobede u srpskom derbiju u Evrokupu došao lakše nego što se očekivalo, pošto je Crvena zvezda, koja je u Jadranskoj ligi trenutno bolje plasirana od Vrščana, samo u prvoj četvrtini uspevala da parira domaćem timu.

Sredinom drugog dela igre, međutim, Hemofarm je serijom od 12:0 stigao do prvog osetnijeg vođstva 32:21.

Prednost Hemofarma je u tom delu igre u par navrata iznosila i 12 razlike, ali je Zvezda zahvaljujući četiri uzastopna poena Marinovića sa penala i trojke Marka Kešelja u poslednjem minutu četvrtine zaostatak smanjila na 39:44

Drugo poluvreme, ipak, počelo je novom serijom Hemofarma (13:0), pa su Vrščani već u drugom minutu treće četvrtine vodili sa 57:39.

Vođstvo domaćih raslo je sve do pred kraja četvrtine, kada je rezultat bio 71:50 u korist Hemofarma.

Poslednji pokušaj Zvezde da uhvati rezultatski priključak završio se posle serije 11:2 početkom poslednje četvrtine kada je beogradska ekipa prišla na 62:73.

Hemofarm je uzvratio sa osam uzastopnih poena i potom do kraja meča rutinski držao prednost.

Dvorana: "Milenijum". Sudije: Muzakis (Grčka), Peres Nis (Španija), Latisevs (Letonija). Gledalaca: 3.500.

Hemofarm: Pavković 16, Despotović 2, Joksimović 8, Božović 9, Marković 13, Savović, Krstović 12, Mačvan 15, Petrović, Borisov 10, Marjanović 3, Bader.

Crvena zvezda: Kešelj 9, Kikanović, Kovač 9, Marinović 8, Stević 2, Dragićević 6, Milošević 1, Ovens 9, Šepa, Štimac 12, Bakić 14, Bjelica 3.