Boston uspešan u Nju Orleansu

BEOGRAD, 12. februara 2009. (Beta) - Košarkaši LA Lejkersa nisu uspeli da pobede na gostovanju u Solt Lejk Sitiju, ali je Boston bio uspešan u Nju Orleansu, u utakmicama američke NBA lige odigranim u noći između srede i četvrtka

Juta je pobedila LA Lejkerse sa 113:109, dok je Boston savladao Nju Orleans sa 89:77, a u poraženom timu košarkaš Srbije Predrag Stojaković odigrao je 31 minut i postigao osam poena.

Šarlot je pobedio Vašington sa 101:89, a košarkaš iz Srbije Vladimir Radmanović postigao je za pobedničku ekipu 21 poen i imao dva skoka i dve asistencije.

Memfis je izgubio od Filadelfije sa 87:91 i u tom porazu učestvovali su košarkaši iz Srbije Darko Miličić koji je za 16 minuta postigao dva poena i Marko Jarić koji je za 11 minuta postigao takođe dva poena.

Najefikasniji prošle večeri bio je Mo Vilijams koji je u pobedi Klivlenda u meču sa Feniksom od 109:92, postigao čak 44 poena i zabeležio sedam asistencija.

U utakmicama američke profesionalne košarkaške NBA lige odigranim u noći između srede i četvrtka postignuti su sledeći rezultati:

Šarlot - Vašington 101 : 89
Klivlend - Feniks 109 : 92
Denver - Orlando 82 : 73
Filadelfija - Memfis 91 : 87
Toronto - San Antonio 91 : 89
Atlanta - Detroit 99 : 95
Milvoki - Indijana 122 : 110
Boston - Nju Orleans 89 : 77