Manfred Pranger osvojio zlatnu medalju u slalomu na SP

VAL D'IZER, 15. februara 2009. (Beta-Rojters) - Austrijski skijaš Manfred Pranger osvojio je  zlatnu medalju u slalomu na Svetskom prvenstvu u Val d'Izeru u Francuskoj.

Pranger je zlato osvojio ukupnim vremnom od minut, 44 sekunde i 17 stotinki i to je jedino najsjajnije odličje za austrijsku reprezentaciju.

On je ostvario i najbolje vreme u prvoj vožnji, tada je imao 0,04 sekunde prednosti u odnosu na drugoplasiranog Šveđanina Johana Broleniusa. Švedski skijaš, ali i domaći favorit Žan Baptist Granže nisu završili drugu vožnju.

Francuski skijaš Žulijan Lizeru osvojio je srebrnu medalju sa 0,31 sekundi zaostatka, dok je bronza neočekivano pripala Kanađaninu Majklu Janiku, koji je trku završio sa 1,53 sekundi zaostatka za pobednikom.