Đoković izgubio u finalu Sinsinatija

Meč je trajao jedan sat i 21 minut.

U prvom setu igrao je samo Federer, dok je Đoković imao problema da se prilagodi igri protivnika. U takvom odnosu snaga švajcarski teniser je za 20 minuta završio prvi deo igre bez izgubljenog gema.

U nastavku meča Đoković je na svoj servis osvojio prvi gem u meču i poveo sa 1:0. Federer je odmah izjednačio i set se nastavio tako što je svaki teniser osvajao gemove na svoj servis. Bili su izjednačeni do 6:6 i ušli u taj brek.

Švajcarac je poveo sa 3:0, Đoković je onda smanjio na 3:2, izjednačio na 3:3 i poveo sa 4:3. Federer je ipak uspeo da preokrene na 6:5, ali nije tada uspeo da završi meč. Morao je da sačeka da povede sa 8:7 i iskoristi grešku protivnika za odlučujući poen.

Ovo je bio 28 meč između Đokovića i Federera i 16. pobeda švajcarskog tenisera.

Nagradni fond turnira je bio 2.825.280 dolara. Pobedniku je pripalo 535.600, dok je finalista zaradio 262.610 dolara.